Najpogostejše napake pri nakupu moške obleke
Kombiniramo različne tkanine med seboj
Obleka je sestavljena iz suknjiča in hlač iz iste tkanine. To pomeni, da ne moremo kombinirati skupaj dveh različnih barv ali dveh različnih tkanin v isti barvi. Velikokrat ima moški doma npr. črne hlače in želi dokupiti samo črn suknjič, misleč, da bo skupaj videti kot obleka. Vendar žal ne bo. Za priložnosti, ki zahtevajo obleko, morajo biti hlače in suknjič iz iste tkanine. Poleg tega pa ni lepo, če kombiniramo dve različni tkanini v isti barvi. Če že sestavimo različne kose skupaj, za manj formalne priložnosti, je bolje, da kombiniramo hlače s suknjičem, ki je izdelan iz izrazito drugačne tkanine po barvi ali teksturi.
Ne odstranimo zaščitnih šivov in etiket
Nekatere obleke imajo zaščitne šive, ki preprečujejo mečkanje obleke med transportom ali pa šive, ki označujejo obleko, ki ima ročno šivano podlogo. Te šive moramo pred prvim nošenjem obleke odstraniti. Zaščitne šive najdemo zadaj na razporkih, šive, ki označujejo, da je podloga ročno šivana, pa na ramenih. Žepe na suknjiču razparamo samo, če jih bomo res uporabljali, sicer jih rajši pustimo zašite, saj tako suknjič obdrži lepšo obliko. Enako velja za zgornji žep, ki je namenjen okrasnemu robčku. Na rokavu obleke je pri nekaterih blagovnih znamkah zašita tkana etiketa blagovne znamke, ki jo tudi odstranimo.



Nosimo obleko ob napačni priložnosti
Če imate na primer razgovor za službo za delovno mesto v proizvodnji, je bolje, da si za razgovor ne oblečete obleke, saj je tudi sicer na tem delovnem mestu ne bi nosili. In obratno: če kandidirate za vodilna delovna mesta, bo prava poslovna obleka naredila dober prvi vtis.

Kupimo napačen kroj
Zaupajte si. Če nadenete obleko in se v njej ne počutite odlično, je to morda zato, ker kroj ni pravi. Obleka mora poudariti vaša ramena, vas optično zožati v pasu in v njej se morate res dobro počutiti. Če tega ni, potem ste zelo verjetno izbrali napačen kroj obleke. Kupite obleko, ki vam bo stala kot ulita. Ne sme vam biti predolga ali prekratka, preozka ali preširoka, biti mora ravno prav oprijeta, v prsnem delu pa je ne sme preveč odpirati. Velikokrat so možni tudi določeni popravki, kjer vam šivilja prilagodi obleko glede na vašo postavo. Bodite pozorni tudi na dolžino rokavov ter dolžino hlačnic. O tem smo že pisali tukaj: Kako izbrati pravo poslovno obleko?
